шаблоны joomla

Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie

A+ R A-

Koło plastyczne i ceramiczne

malarstwo

Zajęcia


Dziecko maluje tak, jak ptak śpiewa.
Pablo Picasso

PATRZEĆ I WIDZIEĆ – TO NIE TO SAMO !!!

Każdy z nas chciałby umieć rysować i malować. Często, stojąc w muzeum czy galerii przed jakimś dziełem uświadamiamy sobie własna małość. Zamiłowanie do piękna, estetyki jest w nas wszystkich głęboko zakorzenione. Na długo, zanim człowiek posiadł umiejętność pisania, malował prymitywnymi narzędziami i farbami na ścianach jaskiń. Rysunki te były ważnym środkiem komunikowania. Zawdzięczamy im dziś wiedze o życiu pierwotnych ludzi. Artyści natomiast poprzez swoje dzieła, chcą nam przekazać swe przeżycia, odczucia i nastroje. Jednym z najważniejszych uwarunkowań dobrego rysowania i malowania jest sztuka patrzenia. Przyglądając się otoczeniu, obserwując wzajemne relacje miedzy przedmiotami, jak przenikają się kolory, jak wyglądają cienie rzucone przez przedmioty o różnych kształtach, stwierdzamy, że odkryliśmy wcześniej nie znane piękno przedmiotu. Taki właśnie sposób patrzenia jest niesłychanie ważny jeśli chcielibyśmy zająć się poważniej malarstwem. Kto umie obserwować naturę, ten widzi więcej. Gdy zaczniecie malować będziecie zaskoczeni, jak innym okaże się świat, który was otacza. Być może dojdziecie do wniosku, że dopiero teraz, po raz pierwszy, widzicie naprawdę.


Zaproszenie na zajęcia

Dodatkowo zapraszamy na warsztaty osoby dorosłe. Termin i treść warsztatów dostosowujemy pod grupy. Zgłoszenia przyjmujemy w Ośrodku Kultury i Sportu.
logo-gaz-system

Sponsorem głównym imprezy pn. „ŚredniowieCzuj w Maszewie 2018”, która odbędzie się w dniach 10-11.08.2018r. jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A.
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A. na terenie Gminy Maszewo prowadzi prace projektowe dla Baltic Pipe. Projekt Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim. Inwestycja umożliwi transport gazu z Norwegii na rynki polski i duński, a także do użytkowników końcowych w sąsiednich krajach.
Więcej informacji można uzyskać na stronie www.gaz-system.pl

cykliczne_head

s2013_mod
s2013_mod
s2013_mod
nocswietojanska2011.jpg
nieprofesjonalni2011.jpg